Спорт

Левски победи Арда с 2:1

публикувано на 29.09.24 в 21:06

Испания и Англия ще спорят за трофея на ЕВРО 2024

Отборите на Испания и Англия ще спорят за трофея на европейското първенство по футбол в Германия.  Финалната среща е на Олимпийския стадион в Берлин от 22 часа.  Испания има във витрината си три купи на континента и 4-ри загубени финала, докато..

публикувано на 14.07.24 в 17:15

Петър Стойчев преплува близо 40 км от Северна Ирландия до Шотландия

Плувецът Петър Стойчев, който е родом от Момчилград е преплувал успешно 38,1 км от Северна Ирландия до Шотландия. Това съобщи самият той в профила си във фейсбук. Постижението му е отнело 9 часа и 56 минути. Стойчев пише, че плуването е било много тежко,..

публикувано на 14.07.24 в 12:45

Юношите на "Арда" стартираха с победа своята лятна подготовка

Тимът на "Арда" U16 през този сезон ще участва в Елитната група на България до 16 години. Това стана след изключително силното представяне на набор  2008г., които за първи път успяха да запазят мястото на отбора в Елитна  група през миналото първенство...

публикувано на 13.07.24 в 12:08

С равенство завърши последният мач от подготовката на "Арда"

Тимът на АРДА завърши 1:1 с косовския Дрита последната си контрола от лятната подготовка. Срещата се игра на стадиона в Симитли. В 14-ата минута Тонислав Йорданов засече с глава центриране от дясно и откри резултата. Последваха още положения през..

публикувано на 12.07.24 в 13:21
Александър Тунчев

Александър Тунчев: Съжалявам за ранното отпадане на Германия от Евро 2024

Отборът на Испания справедливо отива на финал след снощния полуфинал с Франция. Това е оценката на старши треньора на футболна АРДА Александър Тунчев. Според него „мач, като за финал обаче щеше да бъде предишния – между Испания и Германия“.  На..

публикувано на 10.07.24 в 14:40
Емил Кременлиев

Емил Кременлиев: Накрая на Европейското всичко си дойде на мястото, останаха четири велики футболни сили

Когато стартира  Европейското първенство по футбол в Германия, едва ли не всеки си мислеше, че на финала ще има голяма изненада, каза в ефира на Радио Кърджали  бронзовият медалист от САЩ 94 и настоящ директор на детско-юношеската школа на..

публикувано на 10.07.24 в 13:57

Отборът на Испания победи Франция с 2:1

Отборът на Испания победи с 2:1 Франция в първия полуфинал на европейското първенство по футбол и ще играе за трофея. И трите гола паднаха в първото полувреме. В 9-ата минута Коло Муани засече точно с глава подаване на Мбапе и откри резултата за Франция...

публикувано на 10.07.24 в 10:45

Иво Казаков подписа договор с АРДА

Нападателят Иво Казаков подписа договор с АРДА и така стана третото ново попълнение на клуба през летния трансферен прозорец.  Това стана, след като Казаков и спортният директор Ивайло Петков се разбраха за всички подробности около контракта на играча. Иво..

публикувано на 09.07.24 в 08:32

Повече от отлично е представянето на боксьорите от Кърджали тази година

Отлично представяне на възпитаниците си през първото полугодие отчита треньорът на "Арда бокс" Стоян Узунов: "Последното състезание беше така да се каже "черешката на тортата", понеже от шест състезатели взехме шест медала, от които четири златни, което..

публикувано на 08.07.24 в 16:33

Емил Виячки: "Харесва ми, че Арда иска да играе винаги в Европа"

Новото попълнение на Арда Емил Виячки играе на поста централен защитник. Бранителят е роден на 18 май 1990г. Своята кариера Виячки започва в Марек Дупница, след което играе още за отборите на Пирин, Локомотив София, Работнички, Славия и ЦСКА 1948. Той..

публикувано на 07.07.24 в 14:07

УЕФА: Английският рефер правилно не отсъди дузпа за Германия

Решението на главния съдия да не отсъди дузпа в полза на Германия при ситуацията за игра с ръка на Кукурея е правилно, заяви председателят на Съдийската комисия на УЕФА Роберто Розети.. "Беше взето правилното решение, тъй като според насоките за..

публикувано на 06.07.24 в 16:10

След дузпи Франция е полуфиналист. Португалия напусна Евро 2024

Отборът на Франция се класира за полуфиналите на европейското първенство, след като отстрани след изпълнение на дузпи с 5:3 тима на Португалия. При дузпите единствената грешка бе на Жоао Феликс, който уцели гредата. Редовното време и продълженията не..

публикувано на 06.07.24 в 09:10

Домакинът напусна Евро 2024 след драматичен сблъсък с "Ла Фурия", английският рефер е "на мушка"

Трикратният европейски шампион Испания постигна епична победа с 2:1 след продължения над домакините от Германия и се класира за полуфиналите на Евро 2024.  Това бе последният мач в историята на легендата на Бундестима Тони Кроос. А английският съдия..

публикувано на 06.07.24 в 08:20

Футболистите на "Арда" продължават лятната си подготовка

Отборът на "Арда" започна втората част от своята лятна подготовка. Футболистите на Александър Тунчев са в Боровец и вече проведоха една тренировка на терена в с. Говедарци. На 3 юли "Арда" ще играе контрола с тима на Струмска слава.

публикувано на 30.06.24 в 12:06
Снимката е илюстративна

По два златни и сребърни медала за щангистките от Момчилград

Два златни и два сребърни медала завоюваха щангистките на Спортен клуб „Наим Сюлейманоглу“ Момчилград от Държавното лично първенство по вдигане на тежести, което се проведе  в Русе. В състезанието  взеха участие близо 450 тежкоатлети от 20 клуба във..

публикувано на 30.06.24 в 11:14
Франция,Германия,Полша и Дания ще играят в четвъртфиналите на световното първенство в Катар

Германия е на четвъртфинал след победа срещу Дания

Отборът на Германия победи състава на Дания с 2:0 и стана вторият отбор, който се класира за четвъртфиналите на Европейското първенство по футбол, на което е домакин. По-рано вчера Швейцария елиминира защитаващия титлата си тим на Италия с..

публикувано на 30.06.24 в 11:05
Треньорите Иван Кръстев и Величко Карабоюков се срещнаха с кмета

Вицешампионките по водна топка дариха купата на кмета

След като станаха вицешампионки на България в Държавното първенство по водна топка в края на миналата седмица, ватерполистките на "Арда" U 17 подариха купата и сребърния медал на кмета на Кърджали. Двамата треньори на сребърните медалистки Иван Кръстев и..

публикувано на 28.06.24 в 11:24

"Арда" записа успех с 2:0 над "Янтра"

Футболистите на “Арда” записаха успех с 2:0 над "Янтра", в първата си лятна контрола под ръководството на Александър Тунчев. Срещата се игра на стадиона в село Тулово. Кърджалийските играчи започнаха доста активно мача и още в10-ата минута резултатът бе..

публикувано на 27.06.24 в 08:51

Чинонсо Офор вече е собственост на "Арда"

Централният нападател на ПФК АРДА Чинонсо Офор вече е собственост на клуба. Това се случи, след като ръководството на АРДА завърши успешно преговорите с канадския Монреал за закупуване на правата на нигерийския този момент игра като преотстъпен. Договорът..

публикувано на 26.06.24 в 16:42

Ръководството на АРДА с жест към децата от школата

Отборите от ДЮШ на ПФК АРДА се отдадоха на заслужена почивка след края на сезона. Момчетата от различните формации в школата получиха като награда за успешното представяне през сезона от ръководството на клуба едноседмична почивка на Равда, която е..

публикувано на 25.06.24 в 09:25