Септември изпусна ЦСКА 1948

Бирсент Карагерен (вляво) вкара гол на Септември, но ЦСКА 1948 завърши наравно 1:1 срещата от третия кръг на първа футболна лига
Снимка: sportal.bg

Отборите на Септември и ЦСКА 1948 завършиха при резултат 1:1 в отложен двубой от третия кръг на първа футболна лига на стадион „Локомотив“ в столичния квартал „Надежда“.Символичните домакини могат да съжаляват повече за ремито, тъй като на два пъти удариха гредите зад вратата, пазена от Алекс Божев.

В 7-ата минута Марио Илиевски излезе на голова позиция, но вратарят на Септември Димитър Шейтанов отрази удара му, а при добавката нападателят на гостите прати топката в страничния стълб. В 14-ата минута Илиевски прати топката в мрежата на Септември, но голът не бе зачетен заради засада.

Четвърт час след началото на двубоя Бирсент Карагарен даде аванс на гостите в резултата. Марио Илиевски намери с прецизен пас Карагарен, а той прати топката в близкия ъгъл на вратата, пазена от Шейтанов за 0:1. Септември изравни в 21-ата минута след двойно подаване между Асен Чандъров и Джордан Гутиерес вторият намери Витиньо, а бразилецът копна топката над Алекс Божев за 1:1.

В добавеното време на първата част Неделко Пишчевич сгреши и позволи на Мартин Моран да му открадне топката. Бившият футболист на Етър пусна пас към Витиньо, който не се поколеба да стреля веднага, но топката се отби от напречната греда

В 83-ата минута Фаустас Степонавичюс на границата на наказателното поле прати топката в напречната греда на ЦСКА 1948-ма.

В класирането Септември е в дъното на таблицата на 15-та позиция със 7 точки. ЦСКА 1948-ма е на седмо място с 13 точки и мач по малко. В неделя от 10-ия кръг на първа лига ЦСКА 1948-ма приема Ботев Пловдив