от 12.00 часа

Борнемут с лесен успех срещу Саутхемптън

Семеньо бележи третия гол за Борнемут.

Крилото Антоан Семеньо отбеляза гол през първото полувреме и изигра ключова роля за още един, а Борнемут се наложи с 3:1 срещу гостуващия Саутхемптън в последен мач от шестия кръг на английската Висша лига.

Бразилецът Еванилсон даде преднина на Борнемут след бързо изпълнение на пряк свободен удар в 17-ата минута, а четвърт час по-късно Семеньо проби по дясното крило и асистира на Люис Куук, чийто удар се отклони от съотборника му Данго Утара и попадна за втори път в мрежата на "светците". Последният бе вписан и като голмайстор в статистиката.

Ганайският нападател Семеньо вкара сам в 39-ата минута, когато отново проби по дясното крило, но този път стреля към далечния ъгъл за 3:0. Тейлър Харууд-Белис върна един гол за Саутхемптън след почивката, с което оформи крайния резултат.

Борнемут се изкачи на 11-о място с осем точки, докато Саутхемптън остана на предпоследната позиция с една.

По публикацията работи: Любомир Тодоров